Mors, Pinky i...
Mors, Pinky i zagadka Ludolfiny Mors, Pinky i ostatnia przesyłka Mors, Pinky i archiwum pułkownika Bergmana
Mors, Pinky i trzynasta komnata Mors, Pinky i zaginiony sztandar Mors, Pinky i tajemnica dyrektora Fiszera

   Nawigacja


Autor

Mors i Pinky - AutorDARIUSZ REKOSZ

Urodził się w 1970 r. w Sosnowcu, obecnie mieszka w Dąbrowie Górniczej. Genealogia nazwiska REKOSZ wskazuje, że posiada on XI-wieczny herb, o nazwie Ostoja (nadany po raz pierwszy przez króla Bolesława Śmiałego /1058 - 1078/). Dla autora książek z serii "Mors, Pinky i..." ma to jednak obecnie wymiar jedynie symboliczny.

Z wykształcenia informatyk, ekonomista oraz specjalista ds. turystyki. Posiada dwa międzynarodowe tytuły specjalizacyjne - w tym jeden sygnowany przez Billa Gatesa. Twórca licznych publikacji o charakterze naukowym.

Animator kultury. Organizator i prowadzący spotkania z wieloma znanymi i lubianymi osobistościami - aktorami, muzykami. Ma liczne zainteresowania i pasje, do których należą m.in. historia oraz geografia. Z zamiłowania kucharz (szczególnie poleca Placek z Owocami, Który Zawsze Wychodzi, według własnego przepisu, który można znaleźć tutaj: placek) i pisarz przygodowej prozy dla dzieci i młodzieży. Lubi zwiedzać romańskie i gotyckie budowle, podziwia dzieła klasyków malarstwa i rzeźby (Da Vinci, Rafael, Michał Anioł, Matejko, Verocchio), lubi zagadki, krzyżówki oraz konkursy.

Jego wielką fascynacją są "Gwiezdne Wojny". Na drugim miejscu plasuje się "Władca pierścieni". Uwielbia też Robin Hooda i podróże (zwiedził prawie wszystkie kraje w Europie, a do tego niewielką część Azji i Afryki. W 1994 roku, w ciągu miesiąca, przejechał autostopem ponad 5000 km, zachowując niezwykłe wspomnienia z tej wyprawy) - szczególną sympatią darzy Anglię i Szkocję, w Polsce natomiast - góry. Kiedy był w wieku swoich książkowych bohaterów grał w hokeja na lodzie, ale jego prawdziwą pasją jest piłka nożna.

Seria książek pt.: "Mors, Pinky i..." jest jego debiutem. W roku 2007 nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia ukazały się jej trzy pierwsze tomy. W roku 2008 produkcję książek z tej serii przejęło Wydawnictwo Prószyński.

Dariusz Rekosz jest członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych - Polskiej Sekcji IBBY. Pełni również funkcję Honorowego Ambasadora Literatury Dla Dzieci i Młodzieży - tytuł ten został mu przyznany w związku z Kampanią MAMA, TATA... & MYSELF?
   Ostatnie spotkania
06.12.2012 - Bielsko-Biała
Książnica Beskidzka


08.11.2012 - Świdnica
Miejska Biblioteka Publiczna


08.11.2012 - Wałbrzych
Biblioteka pod Atlantami


17.10.2012 - Oleśnica
Pow. i Miejska Biblioteka Publiczna   Ostatnie wydarzenia
Jest Fan Klub - będzie się działo

Najpierw był "Szkolny detektyw"

Wygraj "Zaginiony sztandar"

U Sieciaków w SieWie
   
Z materiałów, zawartych w tym portalu, można korzystać jedynie po uzyskaniu zgody autora. W przeciwnym wypadku ich użycie będzie traktowane jako kradzież.
Text Copyright by Dariusz Rekosz © 2007-2017
Illustrations Copyright by Bohdan Butenko © 2007-2017
www.rekosz.pl   www.czarny-maciek.pl   www.blog.rekosz.pl   www.szyfrjanamatejki.pl   www.siostrzyczka.rekosz.pl   www.butenko.pl